GRA‑3000MII Super Wideband Receiver Antenna 2 MHz–3 GHz | Durable FRP, N‑Male 50Ω | Receive‑Only for SDR, VHF/UHF, HF, CB, AM/FM
★★★★★ 4.3 98 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.salutcle.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Wide frequency coverage: With a frequency range of 2 MHz to 3000 MHz, the GRA-3000MII provides a very large frequency coverage with a single unit.
UPC 631851845375
Brand Gabil
Color Black
Impedance 50 Ohms
Manufacturer GABIL
Maximum Range 3000 Meters
AntennaDescription Radio
Number of Channels 1
Item Dimensions L x W x H 1.26"W x 11.81"H
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
98 ratings | 40 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (78)
4 stars
6% (6)
3 stars
3% (3)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (10)